Termomodernizacja domów po powodzi. Dopłaty

Osoby dotknięte powodzią mogą liczyć na dopłaty z programu „Czyste powietrze”. Właściciele budynków mieszkalnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację czy instalację fotowoltaiczną w wysokości nawet 136,2 tys. zł. Nabór wniosków będzie trwał do 31 marca 2025 r. Budżet wynosi 300 mln złotych.
Kto może otrzymać dofinansowanie?
Właściciele domów, które ucierpiały w wyniku wrześniowych powodzi mogą liczyć na pomoc państwa. Program dofinansowań obejmuje województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie. Jednym z warunków otrzymania pieniędzy jest są poniesione straty na poziomie conajmniej 5% wartości budynku. Program skierowany jest wyłącznie do osób fizycznych, do właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych. Warto pamiętać, że program nie obejmuje nieruchomości, które już wcześniej korzystały z programu „Czyste Powietrze”.
Ubiegający się o termomodernizację mogą otrzymać 136,2 tys. zł. Co ważne, zniesiono prąd dochodowy. Oznacza to, że wysoki dochód nie będzie dyskwalifikował z programu. Środki mogą być przeznaczone na audyt energetyczny, termomodernizację, fotowoltaika czy wymianę źródła ciepła.
Kiedy pieniądze z dofinansowania dla powodzian?
Z uwagi na priorytet jaki państwo nadało dla pomocy poszkodowanym w powodzi, skrócono czas rozpatrywania wniosków. W ciągu 14 dni decyzja o przyznaniu wsparcie powinna zostać wydana. A sama dotacja zostanie wypłacona do 14 dni od złożenia wniosku o płatność (jeszcze przed terminem płatności faktury).
Wnioski należy składać do Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Zielonej Górze, Opolu i Katowicach.
Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!